Operator wybrał sprzedawcę energii na pokrycie strat w sieci

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK), spółka z Grupy PGE, zawarła z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi umowę sprzedaży energii elektrycznej na pokrywanie strat powstałych w sieci przesyłowej w 2020 r. Wartość kontraktu to 233 mln zł - podała w czwartek PGE.

Jak napisano w komunikacie, oferta PGE okazała się najkorzystniejsza w przetargu nieograniczonym zorganizowanym przez polskiego operatora systemu przesyłu energii - Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Operator Systemu Przesyłowego co roku poszukuje sprzedawcy energii elektrycznej na pokrywanie strat powstałych w sieci. Tym razem przetarg dotyczył okresu od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku - poinformowano.

Czytaj więcej:

Zaawansowane rozmowy USA z Chinami wpływają na ceny miedzi

Erbud takes a bit of Soleil

Shell nie chce już wiercić na Morzu Kaspijskim

"Po raz kolejny zaproponowaliśmy Operatorowi Systemu Przesyłowego najkorzystniejszą ofertę na potrzeby pokrycia strat w sieci przesyłowej, co potwierdza, że Grupa PGE jest gwarantem bezpieczeństwa energetycznego Polski. Jako lider jesteśmy w stanie oferować uczestnikom rynku sprzedaż energii elektrycznej po racjonalnych kosztach" - powiedział cytowany w komunikacie prezes PGE Henryk Baranowski.