Politycy chcą, by PKP PLK przedstawiły nowe warianty północnej obwodnicy miasta

Podlascy działacze PiS chcą by PKP PLK przedstawiły nowe warianty przebiegu kolejowej północnej obwodnicy Białegostoku - poinformował pełnomocnik regionalnych struktur PiS, minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Dariusz Piontkowski poinformował, że z danych, którymi dysponuje wynika, iż dotychczasowe warianty, które nie spodobały się mieszkańcom "prawdopodobnie nie są aktualne", a PiS wnioskuje do PKP PLK o przygotowanie nowych.

- My zgadzamy się z takim podejściem do tej sytuacji, że nie można planować inwestycji bardzo poważnych za wieleset milionów złotych, a być może nawet droższych, które będą w jakiś sposób bardzo mocno ingerowały w te zmiany w infrastrukturze, w zabudowie mieszkaniowej, które dokonały się w ostatnich latach. Dlatego występujemy do szefa PKP PLK z wnioskiem, żądaniem, aby przygotował kolejne warianty tej inwestycji, która będzie uwzględniała to, co się stało w ostatnich latach wokół Białegostoku - mówił Piontkowski na konferencji wspólnej z innymi kandydatami PiS w regionie w nadchodzących wyborach.

Czytaj więcej:

Zaawansowane rozmowy USA z Chinami wpływają na ceny miedzi

Erbud takes a bit of Soleil

PKP Intercity kupi dodatkowo 10 lokomotyw od Newagu

Minister podkreślał, że planowana inwestycja jest bardzo potrzebna, jest szansą na rozwój regionu, Białegostoku, ale nie może się odbywać kosztem tych mieszkańców, którzy zbudowali swoje domy, a - jak ocenił - warianty PKP PLK obecności tych domów nie uwzględniają.

- Trzeba to po prostu zmienić - mówił Piontkowski i dodał, że PKP PLK muszą brać pod uwagę interesy mieszkańców, których opory ta inwestycja budzi. - Jeżeli będzie potrzeba, będziemy interweniowali dalej, także w ministerstwie infrastruktury - dodał.