PGE Nowa Energia szuka startupów do współpracy

PGE Nowa Energia poszukuje, w ramach programu Pilot Maker Elektro ScaleUp, innowacji dla rozwoju carsharingu i infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych, np. rozwiązań pozwalających m.in. prognozować awarie pojazdów.

"PGE Nowa Energia agreguje kompetencje w obszarze elektromobilności i akceleracji startupów dla całej Grupy Kapitałowej PGE, lidera sektora elektroenergetycznego w Polsce" - czytamy w komunikacie. "Aby rozwinąć ofertę usług w dziedzinie elektromobilności i zdobyć przewagi konkurencyjne, PGE Nowa Energia chce nawiązać współpracę ze startupami pracującymi nad innowacyjnymi technologiami" - wskazano. Pomóc ma w tym program Pilot Maker Elektro ScaleUp - dodano.

Jak zaznaczył cytowany w komunikacie Kazimierz Więcek z zarządu PGE Nowa Energia, spółka rozwija modele biznesowe w oparciu o nowe usługi, w tym między innymi carsharing. Dlatego firma przejęła spółkę 4Mobility. "Zajmujemy się również rozbudową infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych. Nasze ładowarki działają już w czternastu miastach" - dodał.

Read more:

Bitcoin odpowiada za taką emisję CO2

Telekom Slovenije launches sale of Kosovo’s IPKO

Rośnie liczba ataków na londyńskie centrum finansowe

Spółka wskazała, że w dziedzinie carsharingu stawia na poprawę bezpieczeństwa. "Interesują nas rozwiązania oparte na telemetrii, które pozwolą badać sposób wykorzystania naszych pojazdów czy prognozować ich awarie" - tłumaczy p.o. prezesa PGE Nowa Energia Tomasz Marzęda. "Na podstawie analizy miejsc wypożyczania i oddawania samochodów chcemy też stworzyć programy, które zoptymalizują sposób rozmieszczenia aut w miastach" - wyjaśnił.

W komunikacie wskazano, że spółka zainteresowana jest też rozwojem innowacji w dziedzinie ładowania e-pojazdów. "Dostrzegamy duży potencjał w budowaniu komplementarnych układów, łączących stacje ładowania ze źródłami i magazynami energii" - dodał Marzęda.