EDS planuje 12 parków handlowych

Spółka EDS Retail Park z Trójmiasta w tym roku planuje budowę parków handlowych o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 22 tys. mkw.

Pierwszą inwestycją firmy jest EDS Park Opatów. Kolejne przedsięwzięcia rozpoczną się w najbliższych miesiącach, m.in. na Pomorzu. W przygotowaniu aktualnie jest łącznie 12 inwestycji rozpoznawalnych pod marką EDS Park.

EDS Retail Park zajmuje się kompletnym procesem inwestycyjnym związanym z budową parków handlowych na terenie Polski i Czech. Jak podkreślają przedstawiciele spółki, EDS stawia na samodzielność – począwszy od etapu wyszukania i pozyskania gruntów, po projekty, uzyskanie pozwoleń i budowę, na komercjalizacji kończąc. – Dzięki temu działamy pewnie, mając pełną kontrolę nad każdym etapem – Michał Nowak, prezes EDS Retail Park.

Parki powstają przy kluczowych dla regionu drogach wojewódzkich lub krajowych, w miejscach z doskonale funkcjonującą siecią połączeń komunikacji miejskiej. Często są pierwszymi tego typu obiektami w poszczególnych miejscowościach. Tak stanie się choćby w świętokrzyskim Opatowie, gdzie trwa budowa parku o powierzchni 1250 mkw. Jeszcze jesienią w EDS Park Opatów otwarte zostaną pierwsze w miejscowości sklepy sieci m.in. Rossmann i Pepco.

Czytaj więcej:

Yit sells to Baltic Horizon

Sheraton na celowniku

Daimler wchodzi w programowanie ciężarówek autonomicznych

Jeszcze wiosną robotnicy pojawią się na kolejnych placach budów. – W najbliższych miesiącach rozpoczną się inwestycje m.in. na Pomorzu, Dolnym Śląsku oraz w kujawsko-pomorskim. Łącznie w tym roku wybudujemy około 20 tys. mkw. powierzchni handlowej. W większości przypadków gotowa jest już dokumentacja projektowo-budowlana, a obiekty, jak wspomniałem, są niemal całkowicie skomercjalizowane. Wśród najemców są ogólnopolskie sieci handlowe, a także lokalni przedsiębiorcy i usługodawcy – tłumaczy Michał Nowak.

Kolejnym kierunkiem rozwoju spółki mają być Czechy. Trwają zaawansowane rozmowy nad rozpoczęciem inwestycji w Pradze. O szczegółach zarząd będzie informować na bieżąco. EDS Retail Park wywozi się z sektora deweloperskiego. Ma za sobą budowę projektów biurowych, zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.