Sheraton na celowniku

Patron Capital chce przejąć kontrolę nad spółką celową PEH Warsaw Bidco, która jest właścicielem pięciogwiazdkowego hotelu Sheraton znajdującego się przy ul. Prusa 2 w Warszawie.

Przejmując wyłączną kontrolę nad PEH Warsaw Bidco, fundusz Patron pośrednio przejmie wspólną kontrolę nad hotelem, którym zarządza Marriott (po fuzji Marriott-Starwood). Zarządzanie hotelem odbywa się na podstawie umowy o zarządzanie zawartej pomiędzy należącą do Marriotta w całości spółki zależnej Starwood Services Poland a PEH Warsaw Bidco. Niniejsza umowa pozostanie w mocy po zamknięciu planowanej transakcji. Transakcja jest obecnie badana przez Komisję Europejską. 

Czytaj więcej:

Yit sells to Baltic Horizon

NEPI Rockcastle odstępuje od umowy

Hotel został przejęty przez dotychczasowego właściciela w 2015. Nabycie hotelu stanowiło część transakcji o całkowitej wartości około 420 mln euro, w której konsorcjum dwóch funduszy typu private equity: Benson Elliot Capital Management oraz Walton Street Capital wraz z europejską grupą hotelarską Algonquin, dokonało zakupu portfela ośmiu obiektów w Europie.

Transakcja objęła hotele Sheraton w Rzymie i Warszawie, Westin w Mediolanie i Wenecji, Pullman w Paryżu, Méridien Grand Hotel w Norymberdze oraz Marriot Executive Apartments i Renaissance w Brukseli.