NEPI Rockcastle odstępuje od umowy

NEPI Rockcastle poinformowało, że umowa między ich spółką zależną – Tuvalu – a firmą Mayland Real Estate – sprzedającym centra handlowe Serenada i Krokus w Krakowie – została rozwiązana.

Przyczyną unieważnienia transakcji o wartości 461 mln euro jest niespełnienie warunków umowy przed końcem 2018 roku, co było konieczne do zamknięcia zakupu. W tym m.in.: uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, która nie została dotąd wydana. UOKiK skierował sprawę do drugiego etapu postępowania, obawiając się ograniczenia konkurencji na krakowskim rynku centrów handlowych. NEPI Rockcastle jest bowiem właścicielem krakowskiej galerii Bonarka City Center od 2016 roku.

Strony niedoszłej transakcji nie udzieliły nam komentarza w sprawie szczegółowych powodów i dalszych planów wobec wspomnianych obiektów.

Czytaj więcej:

Yit sells to Baltic Horizon

Zijin to buy owner of gold project in Serbia

W październiku 2017 roku NEPI Rockcastle ogłosiło zamiar zakupu od Mayland Real Estate dwóch centrów handlowych w Krakowie – będącej wówczas na ukończeniu Serenady i sąsiedzkiego obiektu – Krokusa.