Nowy Apple Watch trafił na rynek z błędem

Amerykański gigant technologiczny Apple przyznał, że zaprezentowana zaledwie tydzień temu nowa wersja zegarka Apple Watch może mieć problem ze swoją najważniejszą funkcją - możliwością wykonywania połączeń telefonicznych i łączenia się z siecią komórkową bez telefonu w pobliżu.

Kilku prominentnych recenzentów, takich jak The Wall Street Journal czy The Verge, uznało, że nie mogą zarekomendować urządzenia właśnie ze względu na błąd powodujący trudności z połączeniem z siecią komórkową - poinformowała agencja Reuters.

Trzecia seria zegarków Apple Watch, zaprezentowana wraz z nowymi wersjami iPhona, w przeciwieństwie do poprzednich modeli ma wbudowaną możliwość łączenia się z siecią komórkową.

Czytaj więcej:

Ponad 300 tys. Polaków ma długi w telekomach

Polska na finałowej liście superszybkiej kolei

Praca dla programistów do wzięcia od zaraz

Apple przyznał, że urządzenia mogą napotkać trudności przy próbie połączenia z siecią LTE, kiedy łączą się z otwartą siecią wi-fi, np. w hotelu czy kawiarni.

Spółka zapewniła za pośrednictwem rzeczniczki Amy Bessette, że pracuje nad wyeliminowaniem tego błędu w ramach następnej aktualizacji oprogramowania.