Fuzja w energetycznym ramieniu PGNiG

Wchodzące w skład Grupy PGNiG Termika dwie spółki z południa kraju, zostały połączone.

Powstała z fuzji PGNIG Termika Energetyka Przemysłowa i Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej firma od pierwszego września zaczęła funkcjonować jako jeden organizm, pod nazwą PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa.

Jak informuje PGNiG Termika - fuzja nie ma wpływu na relacje z klientami. Tak jak do tej pory świadczone będą usługi dostaw ciepła dla mieszkańców. Firma produkować będzie także energię elektryczną i cieplną na potrzeby przemysłu oraz sprężone i chłodne powietrze na potrzeby kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Czytaj więcej:

Najgorszy rok w historii energetyki wiatrowej w Polsce

Estończycy chcą zaostrzyć treść mandatu w sprawie Nord Stream 2

Chiny łączą państwowe giganty energetyczne

Przypomnijmy, że ponad dokładnie rok temu została podpisana umowa pomiędzy PGNiG Termika oraz spółką zależną JSW - Spółką Energetyczną "Jastrzębie". Na jej mocy energetyczne ramię PGNiG stało się właścicielem całości akcji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju. Ponadto, 28 kwietnia 2016 r. PGNiG Termika złożyła spółce warunkową ofertę wiążącą dotyczącą nabycia akcji SEJ. Tą zrealizowano kilka miesięcy później – wartość transakcji opiewała na ponad 370 mln zł.