Praski Avenir Business Park sprzedany

Fundusz Episo 4 kupił kompleks biurowy Avenir Business Park zlokalizowany w zachodniej Pradze od firmy restrukturyzacyjnej Lone Star. Podczas transakcji nabywcy doradzała firma Tristan Capital Partners.

Kompleks biurowy ma łączną powierzchnię 25,3 tys. mkw. i cechuje go znaczna elastyczność w aranżacji przestrzeni biurowej - od 300 do 3,5 tys. mkw. dla najemców wymagających dużej liczby stanowisk na jednym piętrze. W transakcji typu off-market brał także udział czeski partner i współinwestor Tristana, firma Mint Group.

- Popyt na powierzchnię biurową w Pradze jest na poziomie najwyższym od dziesięciu lat, a Avenir Business Park znajduje się w dzielnicy Praga 5, która w zeszłym roku była drugim rejonem czeskiej stolicy pod względem posiadanej powierzchni biurowej - komentuje Karol Bartos, dyrektor zarządzający ds. portfolio i asset management w Tristanie.

Czytaj więcej:

Polska piłkarska Ekstraklasa rośnie w siłę dzięki Legii Warszawa

- Avenir Business Park był wyjątkową okazją do pozyskania do naszego portfela nowoczesnego parku biznesowego, który wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i oferuje elastyczną powierzchnię biurową - dodaje Lukáš Schirl, partner w Mint Investments.