100 milionów na obiekty sportowe

Władze Warszawy ogłosiły przetarg na modernizację ośrodka sportowego Szczęśliwice, m.in. zostanie wymieniona mata igielitowa na stoku narciarskim i trasach wyciągów o łącznej powierzchni około 8,5 tys. mkw.

– Stok narciarski Szczęśliwice jest jedynym obiektem na Mazowszu i jednym z nielicznych w Polsce umożliwiającym uprawianie narciarstwa przez cały rok – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. – Na modernizację zostanie przeznaczonych blisko 16 mln zł, dzięki czemu będziemy mogli znacznie podnieść standard techniczny obiektu i poprawić komfort i bezpieczeństwo jego użytkowania.

Remontowi poddana zostanie również drewniana konstrukcja tarasu widokowego oraz górna stacja kolei krzesełkowej. Trwa postępowanie, które wyłoni wykonawcę prac, zainteresowane firmy mogą składać oferty do 4 sierpnia. Wszystkie prace powinny zakończyć się w ciągu 180 dni, termin ich rozpoczęcia zaplanowano na 1 kwietnia 2018 roku.

Czytaj więcej:

Podatkowe grupy kapitałowe wykorzystywane są do agresywnej optymalizacji w CIT

Przetarg jest częścią projektu modernizacji siedmiu warszawskich ośrodków sportu. W sumie na ich remonty i unowocześnianie miasto wyda ponad 100 mln zł. Tylko w czerwcu i lipcu zawarto umowy związane z remontem generalnym Ośrodka Inflancka, rewitalizacją Ośrodka Hutnik oraz wykonaniem dokumentacji modernizacji Ośrodka Szczęśliwice.