Owocna emisja obligacji HB Reavis

Międzynarodowa firma deweloperska HB Reavis zakończyła emisję nowej serii obligacji na polskim rynku kapitałowym, o łącznej wartości 500 mln zł.

Dzięki tej transakcji emitent pozyskał 220 mln zł. Jest to największa pod względem wartości emisja nie tylko w historii Grupy HB Reavis, ale wśród wszystkich deweloperów w Polsce w tym roku, informuje zarząd.

HB Reavis uplasował 4,5-letnie obligacje ze zmiennym kuponem 4,2 p.p. powyżej 6-miesięcznej stawki WIBOR. Po dokonaniu transakcji swap, w której środki pozyskane w walucie polskiej zostały wymienione na euro, koszt pozyskania kapitału dłużnego wyniósł 4,05% w skali roku.

Dzięki drugiej transzy programu emisji obligacji, HB Reavis w ciągu ostatnich 9 miesięcy pozyskała w sumie 320 mln zł (ok. 75 mln euro), co stanowi 60 proc. polskiego programu obligacji o łącznej wartości 500 mln zł.

Czytaj więcej:

Gdańsk dofinansowuje wymianę ogrzewania na ekologiczne

Apollo-Rida wybuduje biurowiec i mieszkania w centrum Gdańska

PCC Rokita rezygnuje z kupna aktywów w Rumunii

Pierwsza emisja obligacji o łącznej wartości 100 mln zł została uplasowana w czwartym kwartale ubiegłego roku.

Środki, które zostały pozyskane w ostatniej emisji przy wsparciu mBanku i Haitong Banku, zostaną przeznaczone na międzynarodową działalność akwizycyjną oraz realizację własnych projektów deweloperskich.