PCC Rokita rezygnuje z kupna aktywów w Rumunii

Zarząd PCC Rokita z Brzegu Dolnego poinformował, że spółka zdecydowała o nieskładaniu oferty na zakup aktywów spółki Oltchim w Rumunii. Jak wynika z komunikatu spółki, powodem rezygnacji są "aktualne uwarunkowania".

Jak pisaliśmy wcześniej, polska firma zainteresowanac była zakupem aktywów rumuńskiej firmy chemicznej Oltchim, która powstała przed ponad półwieczem, a od 1997 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Bukareszcie.

Dla PCC Rokita atrakcyjna była komplementarna i uzupełniająca się z PCC Rokita oferta produktowa rumuńskiej firmy. Produkuje ona m.in. tlenek propylenu, poliole i chlorki metali alkalicznych, oraz alkohole oxo. Spółka dysponuje dwoma zakładami w: Ramnicu Valcea oraz Bradu-Pitesti.

Czytaj więcej:

Gdańsk dofinansowuje wymianę ogrzewania na ekologiczne

Apollo-Rida wybuduje biurowiec i mieszkania w centrum Gdańska

Czy polskie porty marnotrawią fundusze unijne?

Jednak do przejęcia rumuńskiej spółki PCC Rokita musiała jednak porozumieć się z rumuńskim rządem. To on bowiem kontroluje niespełna 55 proc. akcji Oltchimu. Co ciekawe nieco ponad 32 proc. akcji firmy jest własnością PCC SE. Ta mająca siedzibę w Duisburgu firma, jest spółką holdingową Grupy PCC.