Paliwa wprowadzane przez Orlen w Czechach na razie nie trafią do Polski

PKN Orlen zapewnia, że badania rozwojowe w kierunku zwiększenia efektywności paliw koncernu prowadzone są w całej grupie Orlen, ale na razie nic nie wiadomo o tym, aby wprowadzone niedawno na rynku czeskim innowacyjne paliwa Efecta miały trafić także na rynek polski.

Przypomnijmy, że z początkiem marca tego roku regularne benzyny i olej napędowy sprzedawane na stacjach sieci Benzina w Czechach, należące do Unipetrolu z grupy PKN Orlen, zastąpione zostały nowoczesnymi paliwami marki Efecta 95 i Efecta Diesel. Zgodnie z zapewnieniami producenta, nowa generacja paliw ma niespotykane dotąd na rynku czeskim właściwości czyszczące, umożliwiające usuwanie osadów z silnika pojazdu, przy jednoczesnym wydłużeniu jego żywotności.

Zapytaliśmy w PKN Orlen, czy na równie przełomowe rozwiązanie mogą w najbliższym czasie liczyć także klienci polskiej sieci stacji płockiego koncernu.

- Należąca do spółki Unipetrol sieć stacji paliw Benzina przechodzi obecnie szereg przeobrażeń, podyktowanych strategią związaną z wprowadzeniem nowoczesnej i zorientowanej na klienta oferty wysokiej jakości produktów. W ramach tych działań kontynuowany jest proces przejmowania nabytych w 2016 roku od OMV stacji benzynowych, prowadzona jest dalsza rozbudowa konceptu Stop Cafe, a z początkiem marca do sprzedaży detalicznej wprowadzone zostało innowacyjne na rynku czeskim paliwo Efecta, którego właściwości odpowiadają najbardziej aktualnym trendom w technologii produkcji paliw - usłyszeliśmy w odpowiedzi.

Czytaj więcej:

PKN Orlen i Rosneft zawarły aneks na dostawy ropy do Unipetrolu do 2019 r.

Unipetrol z grupy PKN Orlen planuje fuzję spółek w segmencie petrochemii

Przedłuża się postój instalacji Unipetrolu

Biuro prasowe PKN Orlen zapewniło nas, że intensywne badania rozwojowe w kierunku zwiększenia efektywności paliw prowadzone są w całej grupie Orlen, z uwzględnieniem różnych potrzeb rynkowych i technologicznych.

- O nowych rozwiązaniach, jeśli się pojawią, z pewnością poinformujemy rynek - poinformowało biuro prasowe Orlenu.